اکبر گنجی ( گذشته دور - گذشته نزديک - حال - آينده ! )

اکبر گنجی یک فعال سیاسی

توضیح : در این مطلب فقط دوتا عکس از خود گنجی می ذارم  و به هیچ سایت و مطلب مخالف و یا موافق گنجی لینک نمی دم . فقط نظرمو می گم همین!

گذشته دور :

با گذشته  دور گنجی زیاد کاری ندارم فقط همین که : یک ) اکبر گنجی یک پاسدار سپاهی بوده - دو ) اکبر گنجی یک نیروی اطلاعاتی بوده - تا همینجاش کافیه

گذشته نزدیک :

 با چندنفر دیگه از نزدیکانش از گذشته ش فاصله می گیره و کم کم اصلاح طلبانه روزنامه نگاری می کنه . با چاپ کتاب و روزنامه نگاری و مخصوصا شخصیت پردازی عالیجناب خاکستری و ... سریع معروف شد . از طرف حکومت به زندان محکوم میشه ( در زمان ریاست جمهوری خاتمی زندانی شد ) . فعالین سیاسی به زندانی او اعتراض می کردند ولی نه خیلی زیاد !
تا همین چند ماه قبل زندانی بود . در زندان اعترض هایش ادامه داشت ( مثل اعتصاب غذا )
بعد از اینکه حزب مشارکت دولت را دودستی تحویل محافظه کارها داد آقایون مشارکتی اصلاح طلب کم کم یاد گنجی افتادند که باید کمکش کنند . کمک به گنجی ای که زمانی که همین آقایون قدرت داشتند او را فراموش کرده بودند و حالا یهویی یاد اکبر بیچاره ! افتادند ( بر پدر سیاست لعنت !! )
اکبر گنجی تبدیل به کرمی شده بود که هر کسی اون را به سر قلابش می زد تا توی این رودخونه ی گل آلود بتونه ماهی بزرگتری بگیره .

 

akbar ganji

حال :

بالاخره آزاد شد .....
با آزادی از زندان باز هم با حکومت مخالفت کرد . دور دنیا سفر می کنه و با آدمهای سیاسی مختلفی دیدار می کنه. کلی اعتراض کرد . حتی روزه سیاسی گرفت   ۱۰۰ تا ۲۰۰ نفر هم مستقیما کنارش بودند. در داخل کشور یه جورایی دوست و دشمنش ازش انتقاد کردند تا جایی که عباس عبدی ( یک اصلاح طلب ) گفته بود با ۲۰۰ نفر حداکثر میشه یک خیابان بن بست را در درست گرفت نه یک کشور را !
گنجی هنوز فعال هست . می خواد با رئیس جهور آمریکا ( جرج بوش ) ملاقات کنه و بعد هم با چامسکی . یعنی دقیقا دو تا آدم متضاد !

آینده :

آینده اکبر گنجی ارتباط کاملا مستقیمی با حال ( اکنون ) اکبر گنجی داره
گنجی دوتا راه داره یک ) اول دیدار با بوش و کمک خواستن از آمریکا برای مبارزه سیاسی با ایران - دو ) مخالفت با آمریکا و در عین حال مخالفت در برابر ایران . با این هدف که بتونه تبدیل به مرکزه دایره مخالفان جمهوری اسلامی بشه.
ولی...!
در هر دو صورت گنجی اشتباه می کنه چون اگه راه اول را بره ( مخالفت با ایران و موافقت با آمریکا ) انگ جاسوس بودن و قلم بمزد بودن و عمله خارجی ها بودن را برای خودش خریده . و برای راه دوم ( مخالفت با ایران و مخالفت با غرب) نیاز به نیروهای سیاسی قوی ای داره که در حال حاضر نه توی اصلاح طلب ها وجود داره و نه در آدمای غیر اصلاح طلبی که موافق گنجی باشن .
پس در هر دو صورت اکبر گنجی داره اشتباه می کنه !
ولی ..~!
ولی هیچ آدم عاقلی دوست نداره اشتباه کنه و اگه راهی را  اشتباه میره یا عقلش کمه و یا اینکه مجبورش کردند که راه اشتباه را بره .
گنجی عاقل تر از این حرف هاست که بگیم عقلش نمی رسه داره چیکار می کنه

 akbar ganji

پس :
گنجی مثل بادکنکی بود که هی باد شد . هی باد شد تا اینکه با یه سر سوزن سوراخ شده و داره هی بادش خالی میشه.......


/ 0 نظر / 15 بازدید